środa, 21 Sie 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Andrzejkowe wróżby
Andrzejkowe wróżby PDF Drukuj

Andrzejkowe wróżbyŚwięty Andrzej Ci pokaże, Co Ci los przyniesie w darze… 24 listopada 2018r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance wspólnie ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował dla dzieci imprezę andrzejkową, aby na chwilę oderwać się od rzeczywistości i w magiczny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Na początku dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych, a następnie podchodząc do stolików, gdzie znajdowały się wróżby, wróżyły sobie wybierając z wielu propozycji np.: przekłuwanie igłą serca z imieniem przyszłej żony/przyszłego męża, wróżby „Magiczne liczby, znaki i kolory”, wróżby z kartami, kręcenie koła, wróżenie z dłoni, losowanie karteczki „Kim będę w przeszłości?”. Dużym zainteresowaniem okazało się również lanie wosku przez dziurkę od klucza, a następnie odczytywanie zastygłego kształtu z rzucanego na ścianie cienia. Poza wróżbami, czas umilała uczestnikom zabawa taneczna przy muzyce DJ Buli - przeplatana licznymi konkursami, w których wszyscy chętnie brali udział (taniec z miotłą, z balonami, na gazecie, z krzesłami, zabawa pt. „Kareta” lub rzucanie monetą do miski z wodą).

Ten wyjątkowy dzień magii, czarów i odkrywania przyszłości zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Andrzejkowy wieczór okazał się wspaniałą zabawą dostarczając wielu przeżyć i emocji. Teraz trzeba tylko czekać, czy wróżby się spełnią. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka, przecież to tylko zabawa.