sobota, 24 Sie 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Spektakl teatralny Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzina
Spektakl teatralny Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzina PDF Drukuj

Spektakl teatralny Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzinaRodzina, to kompas, który nas prowadzi. Inspiruje do zdobywania szczytów. I pociesza, kiedy się potykamy.

Dwa dni temu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji 27 listopada 2018r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla najmłodszych dzieci spektakl teatralny pt. „Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzina” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

Spektakl opowiada o ważnym dniu – urodzinach Misi Matysi, na które postanawia zaprosić rodzinę, czyli najważniejsze dla niej osoby. Jednak, gdy nadchodzi dzień przyjęcia, nikt z zaproszonych nie pojawia się na umówioną godzinę. Wtedy Matysia zastanawia się: zapomnieli czy nie chcieli przyjść? Prawda jest taka, że członkowie rodziny pamiętali o urodzinach, ale mieli inne plany na ten dzień. Wujek Tygrys jest policjantem i ma zaplanowany zjazd, a może akurat wpadł na kolejny trop w sprawie. Truteń Mizio jest sportowcem i przygotowuje się do maratonu, a biedronka Kizia to aktorka, która uczy się roli lub udziela kolejnego wywiadu. No właśnie? Czy powyższe sprawy są ważniejsze niż urodziny Matysi? Nie!!! Dlatego najbliżsi Matysi postanawiają naprawić swój błąd i przygotować wraz z dziećmi dla niej ogromną niespodziankę. I wcale nie będzie to prezent, a ich obecność na przyjęciu.

Przedstawienie podobało się widzom, tym bardziej że niosło ze sobą ważny przekaz – rodzina jest najważniejsza. Ponieważ tworzą ją osoby, które łączą więzy krwi oraz bliska, wyjątkowa relacja. To również emocje i uczucia nie do powtórzenia. Najbliżsi powinni się wspierać i pomagać w trudnych chwilach, a także chcieć siebie nawzajem słuchać i rozumieć. Czy w naszym zabieganym świecie wciąż doceniamy ten fenomen? Czy potrafimy dostrzec skarb, jakim jest dom rodzinny?