Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Ferie zimowe 2019
Ferie zimowe 2019 PDF Drukuj

Ferie zimowe 2019Tegoroczne ferie minęły bardzo szybko i intensywnie. Pozostały po nich miłe wspomnienia, nowe umiejętności i przyjaźnie. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance i Świetlice wiejskie przygotowały dla zainteresowanych ciekawy program feryjnych atrakcji.

 

Ferie rozpoczął wyjazd do pokoju zagadek. Dzieci podczas tej wycieczki musiały wykazać się zręcznością i umiejętnością logicznego myślenia. Zasady były bardzo proste, kilkuosobowa grupa zostaje zamknięta w pokoju aby uwolnić się, muszą oni przeszukać całe pomieszczenie i wspólnie rozwiązać napotkane łamigłówki. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek zostają uwolnieni z pokoju. Czas jaki miały dzieciaki to około 60 minut. Wszyscy dali radę i wykazali się niebywałą kreatywnością, ważna okazała się praca zespołowa.

 

Następnym punktem wycieczki było lodowisko. Jedni uczestnicy doskonalili swoje umiejętności jazdy figurowej na lodzie, zaś drudzy stawiali pierwsze kroki. Był to wyjazd nastawiony na aktywne spędzanie czasu wolnego. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom sprawił on ogromną frajdę i uświadomił, jak ważny w naszym życiu jest sport, w przeciwieństwie do coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, z telefonem lub tabletem w ręku!

Ferie w tym roku obfitowały w różne zajęcia rękodzielnicze, w pierwszym tygodniu dzieci wykonywały szkatułki na swoje skarby, każdy za pomocą metody decoupage tworzył niezapomniane dzieła, które później zabierał do domu. Zajęcia pn. „Śniegowe figury” spędziliśmy aktywnie na świeżym powietrzu, budując dużego bałwana i bawiąc się śnieżkami. W drugim tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach z enkaustyki, gdzie tworzyły oryginalne pejzaże, zaś z pracownią zabawy i rozwoju MADU na zajęciach „Kuchnia molekularna” dzieci same produkowały żelki o smaku coca-coli i banana, które później ze smakiem degustowały.

Kolejny wyjazd, który zorganizowaliśmy to relaks na basenie w Aqua Parku w Jachrance, który odbył się 31 stycznia oraz na basenie miejskim w Legionowie, który odbył się 4 lutego. Uczestnicy przez 2 godziny świetnie bawili się w rwącej rzece, basenie z atrakcjami wodnymi, zjeżdżalniach bądź odpoczywali w jacuzzi. Myślimy, że tak spędzony czas poprawił im ogólną kondycję organizmu, przywrócił wigor i dobry nastrój.

W drugim tygodniu ferii przygotowaliśmy wyjazd dla młodszych dzieci i rodziców. Najpierw doskonałą zabawą dla uczestników okazał się Fun Park Digiloo, w którym gościliśmy już po raz trzeci i znów Nas nie zawiódł. Wielopoziomowe atrakcje, tunele, zjeżdżalnie, kulki, trampoliny, mini rowerki. Dzieci miały możliwość się wyszaleć! Drugim punktem były Królewskie Ogrody Świata w Wilanowie gdzie spacerowaliśmy wśród świetlnych dekoracji.

Dzieciaki mogły mile spędzić czas bawiąc się w basenie z piłeczkami, czytając ciekawą książkę, uczestnicząc w warsztatach artystycznych, grając w tenisa stołowego lub wybierając gry interaktywne na Xbox lub komputerze, które dostępne są w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance.