Jesteś tutaj: Home Ochotnicza Straż Pożarna OSP Somianka Uroczyste przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Somianka
Uroczyste przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Somianka PDF Drukuj
W dniu  4 października w Somiance odbyło się uroczyste przekazanie nowozakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Somiance. Po mszy uczestnicy przemaszerowali przez Somiankę do remizy OSP przy której odbyły się darsze uroczystości. Pochód pod batutą Dariusza Pieńkosa prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Darmanista" z Brańszczyka.

 

Wśród gości znaleźli się: europoseł z naszej gminy pan Jarosław Kalinowski, wiceminister rolnictwa pan Tadeusz Nalewajk, radna sejmiku wojewódzkiego, a jednocześnie dyrektor wyszkowskiego szpitala pani Cecylia Domżała, przedstawiciel Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych - pan Kazimierz Pluciński, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pan Ryszard Dziadak, starosta wyszkowski - pan Bogdan Pągowski,  prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Somiance Ryszard Durjasz, Komendant Powiatowy PSP w Wyszkowie brygadier Ignacy Wożniak oraz przedstawiciele naszej gminy Wójt Gminy Somianka Andrzej Żołyński, Zastępca Wójta Agnieszka Salwin i Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Tolak.

Uroczystość była okazją do odznaczenia wyróżniających się strażaków.

Złote Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:
Andrzej Pawlak,
Marek Sosnowski.

Srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

Zbigniew Matwiejczyk
Robert Milczarczyk
Tadeusz Karłowicz

Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

Mariusz Pachulski,
Grzegorz Jeż,
Andrzej Jeż,
Marian Majewski.

Odznakę Strażaka Wzorowego otrzymali:

Andrzej Korpikiewicz,
Ryszard Rutkowski,
Stanisław Rzemek,
Michał Kuczer,
Rafał Przybysz,
Sławomir Brejnak
Arkadiusz Aksamitowski

Po wręczeniu odznaczeń samochód poświęcił proboszcz parafii rzymsko-katolickiej w Somiance ks. Wojciech Zyśk. Następnie swoje przemówienia wygłosili zaproszeni goście. Oficjalną część uroczystości zakończył koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej.