Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Spotkanie z Wiesławem Drabikiem
Spotkanie z Wiesławem Drabikiem PDF Drukuj

Spotkanie z Wiesławem Drabikiem19 marca 2019 roku zawitał do nas wyjątkowy gość. Był nim Wiesław Drabik autor ponad 200 książeczek dla dzieci. Jego książki to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych.

Świetne teksty krakowskiego autora uzupełniane są wspaniałymi ilustracjami najlepszych grafików: Marka Szala, Doroty Szoblik i Andrzeja Kłapyty.

Spotkania przebiegały w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Autor opowiedział dzieciom jak powstają książki oraz przytaczał fragmenty swoich bajek. Zadawał wiele zabawnych zagadek a mali czytelnicy rwali się do odpowiedzi. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki i zakładki do książek. Osoby, które uzbierały ich najwięcej otrzymały w nagrodę książki z dedykacją pisarza. Dzieci mogły puścić też wodze fantazji, wymyślając zakończenie do jednej z bajek o Misiu Zdzisiu, który uciekł na motorze z cyrku. Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane mu pytania i oczywiście wiele rymował. Ma do tego wyjątkowy talent. Rymami i anegdotami sypie jak z rękawa. Na koniec każde dziecko mogło poprosić o autograf i zakupić książeczkę pisarza.

Mamy nadzieję, że spotkania na długo pozostaną w pamięci dzieci. Tym, którym nie udało się zdobyć książeczki zapraszamy do naszej biblioteki w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance. Mamy w swoich zbiorach ponad 30 tytułów. Zapraszamy do biblioteki i czytania!