środa, 21 Sie 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Tydzień Bibliotek
Tydzień Bibliotek PDF Drukuj

Tydzień BibliotekCo roku w dniach 8-15 maja obchodzimy Tydzień bibliotek mający na celu promocję czytelnictwa i bibliotek – podkreślenie roli czytania oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasłem XVI Tygodnia Bibliotek 2019 jest „#biblioteka”.

W ramach tegorocznej edycji zorganizowaliśmy 3 lekcje biblioteczne, w których wzięły udział łącznie około 52 osoby. Odwiedzili nas: grupa „Promyczki” z przedszkola „Słoneczko” w Somiance z wych. Panią Martą Kucharską, przedszkolaki i uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej w Jackowie Górnym z wych. Panią Danutą Archacką i Panią Ewą Sulik oraz uczniowie z kl. IV i VI ze Szkoły w Popowie Kościelnym z nauczycielką P. Justyną Kuleszą. Celem lekcji, w których brali udział powyższe osoby było: dostarczenie uczestnikom ogólnych wiadomości o funkcjonowaniu biblioteki, wdrażanie do nawyku czytania książek jako dóbr kultury, podejmowanie prób samodzielnego wyboru książki, a także umiejętność korzystania z katalogu bibliotecznego i poznanie zasad funkcjonowania programu bibliotecznego „Mateusz”. Ponadto starsi uczniowie założyli sobie karty biblioteczne, a młodsi wykonali swoją pierwszą zakładkę do książki. Przybyli goście dodatkowo otrzymali zakładkę do książki oraz zostali poczęstowani słodkościami.

Podczas Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy również spotkanie pt. „Księga zabaw w plenerze”, podczas którego czytanie przeplatało się z zabawą. Najpierw dzieci czytały fragmenty książek, następnie Pani Dorota Groszkiewicz opowiedziała kilka ciekawostek o zawodzie pracy bibliotekarza. Dużo śmiechu było podczas gry w kalambury, a troszkę mniej podczas zabawy w Quiz. Spotkanie zakończyliśmy zabawą z chustą Klanza. Wszyscy uczestnicy za wspólną zabawę otrzymali słodką niespodziankę.

Serdecznie zapraszamy pozostałych mieszkańców Gminy Somianka do odwiedzenia i skorzystania z bogatego księgozbioru biblioteki.

{gallery}gok/2019/20190517/1{gallery}

{gallery}gok/2019/20190517/2{gallery}