środa, 21 Sie 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Spotkanie autorskie z Joanną Zakrzewską-Sykat
Spotkanie autorskie z Joanną Zakrzewską-Sykat PDF Drukuj

Spotkanie autorskie z Joanną Zakrzewską-Sykat24 maja 2019 roku w piątkowe późne popołudnie do Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance na spotkanie autorskie z samego Krakowa przybyła Pani Joanna Zakrzewska-Sykat. „Jesteś tylko mój”, „Facet do poprawki”, „Wszystko dla Ciebie”, „Cztery strony miłości”, „Niebo pod Śnieżynką” to tylko niektóre książki naszego gościa.

Pani Joanna nie lubi skupiać się na tym, co mało istotne. Wolny duch, który lubi zwiedzać i podglądać. Woli stać w cieniu, niż świecić światłem własnym lub odbitym. Laureatka konkursów literackich. Pani Joanna pisze wtedy, kiedy ma czas, a zaczęła już próbować w wieku 3 lat. Ale dopiero po dwudziestce powstały jej pierwsze książki. Autorka uważa, że jeśli jej worek na przeżycia

i spostrzeżenia się zapełni, to w końcu go opróżnia i przelewa myśli na papier. Wtedy też powstaje miejsce na nowe przemyślenia i obrazy.

Ulubioną autorką Pani Joanny jest Manuela Gretkowska. Autorka uwielbia jej książki za celność, wyjątkową metaforykę, sprawne powiązanie akcji książki z realizmem. Według autorki dobra książka to taka, przy której nie potrafi powstrzymać śmiechu lub taka, która wywołuje dreszcz. Książki Pani Joanny obracają się wokół emocji, trudnych, patowych spraw międzyludzkich. Okładki do książek tworzy wydawnictwo „Replika”, natomiast Pani Joanna ma decydujący głos, który zatwierdza pomysł. Jeżeli chodzi o czas, jaki zajmuje autorce na napisanie książki, to najkrócej pisała książkę w 3 miesiące, a najdłużej 1,5 roku. Przeciętny czas pisania to 7-8 miesięcy.

Na zakończenie Pani Joanna za miłe spotkanie autorskie otrzymała w podziękowaniu kwiaty i album o gminie Somianka. Słowa podziękowania i również album otrzymała Pani Elżbieta Durka, która była pomysłodawczynią tegoż spotkania.