Jesteś tutaj: Home Fundacje i stowarzyszenia Nasza Gmina Somianka IV Sportowy Poniedziałek
IV Sportowy Poniedziałek PDF Drukuj

IV Sportowy PoniedziałekWójt Gminy Somianka, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”, Gminny Ośrodek Kultury w Somiance we współpracy ze szkołami z Jackowa Górnego i Woli Mystkowskiej zorganizowali 17 czerwca 2019r. Mini Olimpiadę pt. Wielki Mały lekkoatleta II, która odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej w Somiance. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Uczestniczyły w niej przedszkolaki i uczniowie klas I-III z sześciu szkół podstawowych z terenu Gminy Somianka. Uczniowie rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych wg kategorii wiekowych.

 

Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych dyscyplinach:

 

PUNKTACJA KLASA 0

Szkoła

Bieg 60 m

Rzut do celu

Skoki w workach

Lina

Suma punktów

Miejsce

Somianka

22 pkt

4 pkt

19 pkt

3 pkt

49 pkt

I

Wola

20 pkt

7 pkt

17 pkt

4 pkt

48 pkt

II

Ulasek

15 pkt

10 pkt

14 pkt

1 pkt

40 pkt

III

Jackowo

12 pkt

7 pkt

18 pkt

0 pkt

37 pkt

IV

Kręgi

12 pkt

7 pkt

12 pkt

2 pkt

33 pkt

V

 

Skoki w workach:

I Zofia Garbacz

I Lena Szczesna

II Patryk Mielczarczyk

 

Bieg 60 m:

I Igor Bryczyński

II Oskar Piórowski

III Kacper Kłębek

 

 

PUNKTACJA KLASA I-III

Szkoła

Bieg 60 m

Skok w dal

Skoki w workach

Lina

Suma punktów

Miejsce

Somianka

12 pkt

4 pkt

5 pkt

6 pkt

27 pkt

II

Wola

15 pkt

6 pkt

6 pkt

5 pkt

32 pkt

I

Ulasek

7 pkt

2 pkt

1 pkt

4 pkt

14 pkt

V

Popowo

8 pkt

5 pkt

4 pkt

1 pkt

18 pkt

IV

Jackowo

15 pkt

3 pkt

3 pkt

2 pkt

23 pkt

III

Kręgi

6 pkt

1 pkt

3 pkt

3 pkt

13 pkt

VI

 

BIEG 60 M:

KLASA I

I Milan Bryk – SP Jackowo

II Bartosz Zawadzki – SP Wola Mystkowska

III Nadia Nowak – SP Somianka

 

KLASA II

I Paweł Piotrowski – SP Jackowo

II Igor Piórkowski – SP Wola Mystkowska

III Daniel Jankowski – SP Ulasek

 

KLASA III

I Filip Nożykowski - SP Somianka

II Izabela Lusa – SP Wola Mystkowska

III Kacper Sosnowski – SP Popowo Kościelne

 

SKOKI W WORKACH:

I Kinga Turek – SP Ulasek

II Maja Bryczyńska – SP Somianka

III Mikołaj Kalinowski – SP Jackowo

 

SKOK W DAL:

I Nikola Jenoch – SP Wola Mystkowska

II Milan Bryk – SP Jackowo

III Kacper Sosnowski – SP Popowo Kościelne

 

 

LINA:

I Szkoła Podstawowa w Somiance

II Szkoła Podstawowa w Woli Mystkowskiej

III Szkoła Podstawowa w Ulasku

IV Szkoła Podstawowa w Kręgach

V Szkoła Podstawowa w Jackowie Górnym

VI Szkoła Podstawowa w Popowie Kościelnym

 

 

 

Zwycięzcy miejsc I-III w/w kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe, a szkoły piłki do gry w piłkę nożną. Natomiast wszyscy zawodnicy biorący udział w rozgrywkach nagrodzeni zostali złotym medalem. W tym roku po raz drugi szkoły walczyły o Puchar Wójta Gminy Somianka – Wielcy Mali lekkoatleci. Wędrujący Puchar w tym roku wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej – zwycięzcy olimpiady.

Był też kącik zabaw, który prowadziły animatorki z GOK w Somiance i z Świetlic Wiejskich w Ostrowach i Skorkach, które przygotowały dla dzieci moc atrakcji: malowanie buziek, skręcanie balonów, gra „Koło Fortuny”, tory przeszkód. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie nauczycielom ze SP w Jackowie Górnym i Woli Mystkowskiej oraz uczennicom z klasy III gimnazjum ze SP w Somiance w realizację w/w rozgrywek sportowych.