Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic
U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic PDF Drukuj

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granicImpreza pn. „U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic” odbyła się 30 czerwca 2019 roku na placu przy OSP w Barcicach. Zgromadzonych mieszkańców gminy i gości przywitał Wójt Gminy Somianka Pan Andrzej Żołyński, tym samym rozpoczynając imprezę.

Jako pierwsi na scenie wystąpili Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior” - grupa teatralna „Domino”, która zaprezentowała się w spektaklach - „Kot w butach” i "Rzepka". Następnie na scenie pojawił się iluzjonista Marcin Cichomski, który publiczność przeniósł w niezwykły świat magii i niewytłumaczalnych sztuczek.

Około godziny 17.00 wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół MEJK, na który czekała duża grupa fanów oraz zespół Fenix.

Podczas imprezy odbyły się również 2 konkursy: kulinarny – potrawa z ryb i edukacyjny. W konkursie kulinarnym wzięło udział 5 pań, który przygotowały potrawy z sandacza, szczupaka i leszcza. Potrawy oceniano pod względem oryginalności receptury, walorów smakowych oraz subiektywnego odczucia członków komisji po degustacji. Wg oceny komisji konkursowej zostały wyróżnione potrawy przyrządzone przez panie: I miejsce - Wiesława Jakacka, II miejsce - Iwona Jeż, III miejsce – Dorota Rakowska.

Natomiast w konkursie edukacyjny adresowanym do uczniów szkół podstawowych z gminy Somianka uczestniczyło 7 dzieciaków. Konkurs propagował m.in. działania sektora rybackiego wiedzę i działania proekologiczne, a zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań o tematyce związanej z rzeką Bug, przyrodą i obszarach chronionych, a przede wszystkim rybach jakie w niej żyją. Laureatami zostali: I miejsce – Dawid Jeż, II miejsce – Rozalia Kuchta, III miejsce – Wiktoria Gałdys.

Zwycięzcy w obu konkursach otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Głównym założeniem ogłoszonych konkursów podczas realizowanej imprezy pn. „U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic” były działania edukacyjne wpływające na podnoszenie świadomości ekologicznej i identyfikacji z obszarem, jego historią i kulturą, aktywizacja społeczna, jednocześnie integrująca mieszkańców obszaru Gminy Somianka i LGDZZ.

Podczas realizowanego zadania odbyły się także warsztaty wędkarskie, które poprowadziło Koło PZW nr 88 Wyszków. Krótka wykładnia teoretyczna i następnie warsztaty praktyczne były szansą dla amatorów, aby poznać tematykę wędkarstwa bliżej. Na koniec zostały przeprowadzone zawody spinningowe (tzw. spinnig sprawnościowy, jedna z dyscyplin wędkarstwa rzutowego) i rzucanie piłeczką do celu, w których swoich sił spróbowało 7 osób. Zwycięzcami zostali: I miejsce - Leon Szczepaniak, II miejsce – Kacper Tomkiewicz, III miejsce – Mateusz Zwaliński.

Podczas festynu dla uczestników było mnóstwo atrakcji takich jak: konkursy i zabawy prowadzone przez animatorów, wspólne plecenie wianków z kwiatów polnych, wystawa "Bug-rzeka życia", koło fortuny, dmuchany plac zabaw, grill z kiełbaskami.

Zrealizowana operacja pn. „U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic” była dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Słowa uznania i podziękowania chcielibyśmy przekazać Seniorom z Domu Dziennego Pobytu „Senior” i Pani Dorocie Wojtkowskiej, Panom z Koła PZW nr 88 w Wyszkowie wraz z Prezesem Wiesławem Piaseckim oraz Panu Michałowi Tchórznickiemu za zaangażowanie, chęć dzielenia się wiedzą i zarażanie pasją jaką jest wędkarstwo.

{gallery}gok/2019/20190630/1{/gallery}

{gallery}gok/2019/20190230/2{/gallery}

{gallery}gok/2019/20190630/3{/gallery}

{gallery}gok/2019/20190630/4{/gallery}