Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Półkolonie 2019
Półkolonie 2019 PDF Drukuj

Półkolonie 2019Za nami dwa tygodnie atrakcji, spotkań i wyjazdów podczas półkolonii, w których wzięło udział 45 dzieciaków w wieku 7-11 lat i 45 dzieciaków w wieku 11-16 lat. Uczestnicy zapamiętają ten czas wakacji jako okres harców, radosnej zabawy i zawierania nowych znajomości oraz rozsądnego korzystania z atrakcji wokół. Tak bogaty program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Somianka w kwocie 120 zł na każdego uczestnika półkolonii.

 

Koloniści już pierwszego dnia zapoznali się nie tylko z kolegami i koleżankami, ale również z Paniami wychowawcami oraz z zasadami uczestnictwa w półkoloniach. A po obiedzie na zajęciach MADU każdy z uczestników wykonał swoją torbę lub worek, wyobraźnia, skojarzenia, zmysł artystyczny wszystko było dozwolone. W kolejnych dniach wyruszyli na Termy w Uniejowie, do ZOO Safari w Borysewie, Parku linowego RADOCHA w Nieporęcie oraz do Aqua Parku w Jachrance. Gry, zabawy, zdrowa rywalizacja i uśmiech tego nie zabrakło. Testem dla wytrwałych była wycieczka do FUN Parku Digiloo oraz do Parku trampolin HANGAR 646 i do Papugarni w Warszawie. Ostatnie dwa dni biwakowaliśmy w Ośrodku Caritas w Popowie Letnisko, tam też przy ognisku podsumowaliśmy i zakończyliśmy półkolonie.

W programie półkolonii oprócz atrakcji sportowo-rekreacyjnych były również spotkanie z Paniami z Sanepidu. Udany wypoczynek to przede wszystkim bezpieczny i właśnie o zachowaniach, działaniach oraz skutkach podczas profilaktycznej wizyty mówili nam zaproszeni Goście.

Przed nami jeszcze jeden tydzień wakacyjnym wojaży z kolejnymi 45 uczestnikami półkolonii.

Wakacje to słońce, przygody i niezapomniane wspomnienia, mamy nadzieję, że tylko takie pozostały naszym kolonistom.

I Turnus

II Turnus

III Turnus