Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Wakacyjny wyjazd
Wakacyjny wyjazd PDF Drukuj

Wakacyjny wyjazdGminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował na koniec wakacji dwudniowy, rodzinny wyjazd do Parku Miniatur i Warowni w Inwałdzie i Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze.

Pierwszym punktem wycieczki był Park Miniatur w Inwałdzie. W „Świecie Marzeń” znajdowały się modele obiektów architektonicznych z całego świata między innymi takie budowle jak: Bazylika św. Piotra w Watykanie, Koloseum, Wieża Eiffla, Statua Wolności, Big Ben czy polski szczyt Giewont w Tatrach Zachodnich, sukiennice w Krakowie itd. Większość miniatur została zbudowana w skali 1:25, dzięki czemu można było łatwo porównać wielkość poszczególnych obiektów. Warownia średniowieczna pozwoliła przenieść się do fantastycznego świata smoków i rycerzy. Uczestnicy mogli odwiedzić chaty tkacza, szewca lub garncarza, zobaczyć ziejącego ogniem smoka czy przymierzyć strój rycerski. Multimedialny pokaz światła i dźwięku z udziałem rycerzy, zwiedzanie baszty i tarasy widokowe czy sala tortur, gdzie na własnej skórze każdy mógł się przekonać jakie sposoby wymierzania kar istniały w XV wieku.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w „Energylandii”. To największy Park Rozrywki w Polsce, podzielony na kilka stref tematycznych, więc każdy znalazł coś dla siebie: kolejki górskie, karuzele, zjeżdżalnie, amfiteatry, w których odbywają się zapierające dech w piersiach pokazy, czy tarasy widokowe, z których można podziwiać panoramę parku.

Nie zabrakło również atrakcji dla uczestników o mocnych nerwach, takich jak: hypercoaster Zadra, megacoaster Hyperion, rollercoaster Mayan, Aztec Swing, Space Gun itp. Emocji było co niemiara, poziom adrenaliny wzrastał u wielu już tylko od patrzenia, a uczestnicy puentowali wyjazd słowami – było super, wracamy tu za rok.