Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury X Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw
X Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw PDF Drukuj

X Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej SołectwX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego odbył się w sobotę 7 września

2019 r. na Rynku w Popowie Kościelnym. Organizatorami Festiwalu była Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego" i Gmina Somianka. W tegorocznej edycji Festiwalu uczestniczyło 7 sołectw rywalizujących w 3 kategoriach: prezentacja stoiska, smaki, kuchnia regionalna oraz występ sceniczny. Przedstawicielami Gminy Somianka było sołectwo Somianka Zaszosie. Mieszkańcy czynnie zaangażowali się w prezentację gminy na płaszczyźnie regionu Zalewu Zegrzyńskiego i wygrali I miejsce w kategorii prezentacja stoiska oraz zdobyli nagrodę publiczności.

Mieszkańcy wsi częstowali: smaczną zupą grochową, bigosem, pyzami, kluskami śląskimi, serami, różnorodnymi pierogami, smalcem, czerwonym barszczem, zimnymi nóżkami, swojskimi wędlinami oraz wypiekami domowych ciast, bułeczek i chleba oraz różnymi sokami, nalewkami i konfiturami czy piwem kozicowym. Przez cały czas stoisko było oblegane przez uczestników imprezy.

Na pochwałę zasłużyły dziewczyny ze SP w Somiance, które zaprezentowały się artystycznie na festiwalu. Promowały gminę i sołectwo mimo lekkiej tremy z uśmiechem na ustach i śpiewem miłym dla ucha. Występ artystyczny został przygotowany po czujnym okiem Pani Iwony Chrostowskiej i Mileny Przybysz.

Wójt Gminy Somianka i mieszkańcy Sołectwa Somianka Zaszosie składają serdeczne podziękowania tym, którzy wsparli Sołectwo w w/w imprezie i przyczynili się do zdobycia I miejsca w kategorii prezentacja stoiska.

W następnym roku na XI Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw kolejne już sołectwo będzie godnie reprezentować Gminę Somianka.

Galeria zdjęć