Jesteś tutaj: Home Komunikaty Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej
Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej PDF Drukuj

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczejWójt Gminy Somianka uprzejmie informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Gmina Somianka wyraża zainteresowanie przedmiotowym programem. Do złożenia wniosku o dotację wymagane jest przeprowadzenie inwentaryzacji ilości odpadów objętych programem. Wnioski można składać do 15 listopada 2019 r.

Pliki do pobrania:

W ramach dotacji kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag, bez kosztu dostarczenia odpadów do wskazanych punktów.

W związku z powyższym w terminie do dnia 15 listopada 2019 r. (piątek) włącznie wszystkie osoby prowadzące gospodarstwa rolne na terenie gminy Somianka mogą zgłaszać się do udziału w programie.

Wniosek należy złożyć w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Somianka (pokój nr 9), przesłać e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy w Somiance, Somianka – Parcele 16b, 07-203 Somianka (decyduje data stempla pocztowego). Wnioski złożone po tym terminie nie zostaną uwzględnione w ewentualnym wniosku o dofinansowanie. Realizacja programu na terenie gminy Somianka uzależniona będzie od uzyskania dotacji.