Jesteś tutaj: Home Komunikaty Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej
Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej PDF Drukuj

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej Od 10 lutego 2020 r. do 10 marca 2020 r. można zgłaszać swoje uwagi i wnioski do projektu dokumentu pn. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL).

Dokument poddany konsultacjom społecznym obejmuje stworzenie Centralnego Portu Komunikacyjnego poprzez budowę Portu Lotniczego Solidarność wraz z Inwestycjami Towarzyszącymi: Drogowymi i Kolejowymi.

Zgodnie z założeniami obsługę Centralnego Portu Komunikacyjnego w zakresie transportu samochodowego mają zapewniać w szczególności: autostrada A2 i Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej. Przebieg Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej jest rozpatrywany w czterech wariantach, przy czy dwa z nich prowadzą przez Gminę Somianka. Mapy dotyczące przebiegu tras dostępne są pod tym linkiem:  https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/oaw

Wszystkie osoby zainteresowane zgłoszeniem swoich uwag do projektu ww. dokumentu, mogą wziąć udział w konsultacjach zgodnie z treścią obwieszczenia, do 10 marca 2020 r. włącznie. Uwagi do dokumentu można zgłaszać:

a)      za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym:

  • za pośrednictwem dedykowanego formularza on-line, znajdującego się na stronie internetowej: konsultacje.cpk.pl
  • na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (zalecane jest wykorzystanie formularza znajdującego się na stronie internetowej: konsultacje.cpk.pl);

b)      w formie pisemnej na adres pocztowy CPK sp. z o.o.: Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa – z dopiskiem „Konsultacje SSL” (zalecane jest wykorzystanie formularza znajdującego się na stronie internetowej: konsultacje.cpk.pl);

c)      bezpośrednio w miejscu udostępniania dokumentu (w siedzibie CPK sp. z o.o.) w dni robocze, w godzinach 9.00 – 15.00 poprzez złożenie wypełnionego formularza lub ustnie do protokołu.

Więcej informacji oraz komplet dokumentów (mapy, studium) dostępne są pod adresem: https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl

Pliki do pobrania: