Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Półkolonie zimowe 2020
Półkolonie zimowe 2020 PDF Drukuj

Półkolonie zimowe 2020Za nami dwa tygodnie atrakcji, spotkań i wyjazdów podczas półkolonii, w których wzięło udział 90 dzieciaków w wieku 7-16 lat. Uczestnicy zapamiętają ten czas ferii jako okres harców, radosnej zabawy i zawierania nowych znajomości oraz rozsądnego korzystania z atrakcji wokół. Tak bogaty program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Somianka w kwocie 100 zł na każdego uczestnika półkolonii.

 

Koloniści już pierwszego dnia zapoznali się nie tylko z kolegami i koleżankami, ale również z Paniami wychowawcami oraz z zasadami uczestnictwa w półkoloniach. Ferie były nastawione na aktywne spędzanie czasu wolnego takie jak: gry zespołowe, planszowe, zajęcia rękodzielnicze. W kolejnych dniach dzieciaki wyruszyli na Termy w Uniejowie, do kina na film „Urwis” oraz do Centrum Nauki Kopernik. Gry, zabawy, zdrowa rywalizacja i uśmiech tego nie zabrakło. Testem dla wytrwałych była wycieczka do Parku trampolin HANGAR 646, gdzie dzieciaki mogły się wyszaleć i na lodowisko, gdzie jedni uczestnicy doskonalili swoje umiejętności jazdy figurowej na lodzie, zaś drudzy stawiali pierwsze kroki. Ostatni dzień spędziliśmy już na miejscu, odbyły się zajęcia MADU każdy z uczestników ozdabiał swój kubek, wyobraźnia, skojarzenia, zmysł artystyczny wszystko było dozwolone.

 

W programie półkolonii oprócz atrakcji sportowo-rekreacyjnych były również spotkania z Paniami z Sanepidu oraz z Policji. Udany wypoczynek to przede wszystkim bezpieczny i właśnie o zachowaniach, działaniach oraz skutkach podczas profilaktycznej wizyty mówili nam zaproszeni Goście.

Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom półkolonie sprawiły ogromną frajdę i uświadomiły, jak ważny w naszym życiu jest sport, w przeciwieństwie do coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, z telefonem lub tabletem w ręku!

Galeria półkolonie Turnus I

Galeria półkolonie Turnus II

I Turnus

II Turnus