Jesteś tutaj: Home Komunikaty KOMUNIKAT WÓJTA GMINY SOMIANKA
KOMUNIKAT WÓJTA GMINY SOMIANKA PDF Drukuj

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY

z dnia 24 marca 2020 r. dotyczący dalszego ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli

W związku ze zmianą rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję:

Ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli potrwają do 10 kwietnia br. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od 25 marca placówki te będą zobowiązane jednak prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Jak ma wyglądać kształcenie na odległość?

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

W sytuacji, gdy wystąpią trudności w organizacji zajęć, dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym, powinien określić inny sposób ich realizowania. O wybranym sposobie musi także poinformować kuratora oświaty.

Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Warszawie: https://www.kuratorium.waw.pl/

WÓJT
/-/ Andrzej Żołyński