Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Msza Dziękczynna za zebrane plony
Msza Dziękczynna za zebrane plony PDF Drukuj

W związku z trudnym czasem pandemii i poważnymi ograniczeniami sanitarnymi nie odbyły się w tym roku tradycyjne obchody święta plonów, chcąc jednak uszanować trud rolnika i dać wyraz jego ciężkiej pracy odbyła się w niedzielę 23.08.2020 r. Msza Dziękczynna za zebrane plony którą celebrował ks. Wojciech Zyśk w Kościele pw. NMP w Somiance.

Dożynkowe święto w polskiej tradycji to czas radości i podziękowań Panu Bogu – mówił wójt Andrzej Żołyński – Przyłączam się do słów Jana Pawła II: „Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić”. To dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb – podkreślił – Życzę wam, mieszkańcy i goście, aby nigdy nie zabrakło nam tego najważniejszego symbolu Mszy św. – chleba. Po mszy podzielono się chlebem z wszystkimi mieszkańcami naszej gminy i przybyłymi gośćmi. Wójt wręczył podziękowania „za kontynuowanie i szerzenie tradycji” i nagrody tym, którzy przygotowali wieńce dożynkowe: delegacjom sołectw – Skorki, Somianka, Nowe Wypychy, Wólka Somiankowska oraz przedstawicielom Kół Gospodyń Wiejskich w Kręgach i Somiance-Parcelach.

Wyróżnienie otrzymuje sołectwo Skorki, które będzie reprezentowało Gminę Somianka na dożynkach powiatowych w Wyszkowie w niedzielę 30 sierpnia. Dziękujemy bardzo za obecność.

Galeria zdjęć