Jesteś tutaj: Home Szkoły Podstawowe Wieści ze szkół Półkolonie w Ulasku
Półkolonie w Ulasku PDF Drukuj

Ferie zimowe to czas bardzo lubiany oraz wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym roku ze względu na panującą pandemię zakres możliwości spędzania wolnego czasu został ograniczony, dlatego Nasza szkoła postanowiła zorganizować półkolonie zimowe.

Staraliśmy się zachęcić dzieciaki do aktywnego, ciekawego, wesołego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Z tego względu przygotowaliśmy program, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Całość została podzielona na motywy – tematy, wokół których przebiegały zajęcia dla dzieci – inne na każdy dzień ferii. Nie zabrakło zajęć twórczych, sportowo- ruchowych, integracyjnych - zespołowych i indywidualnych, artystycznych, kulinarnych oraz również beztroskiej i swobodnej zabawy. Zabawę rozpoczęliśmy od zapoznania się z regulaminem półkolonii oraz wystąpieniem Pań policjantek z KPP Wyszków, które przypomniały dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii. Pierwszy dzień mijał pod hasłem „Szalony naukowiec” gdzie pod wodzą Pani Agnieszki D. młodzi naukowcy mogli samodzielnie przegotować slima , lampę lawę oraz przeprowadzić doświadczenie z wybuchającym wulkanem. Nie zabrakło również zajęć sportowych, a całość została zakończona wspólnym tańcem – aerobik dla dzieci.

Kolejny dzień nosił hasło „ W świecie bajki”, który pod okiem Pani Agnieszki rozpoczęliśmy od wspólnego seansu. Atmosfera okazała się niczym z prawdziwego kina, dzieciaki mogły zajadać się pysznym popcornem. W tym dniu radości nie było końca, ponieważ spadł długo oczekiwany śnieg i mogliśmy wyjść na zewnątrz, żeby ulepić bałwana. Na zakończenie tego ekscytującego dnia zagraliśmy w szkolne kalambury. Pomysłowość i kreatywność Naszych uczestników była zaskakująca. Uśmiech i dobra zabawa towarzyszyły im cały czas. Trzeci dzień to „Ferie od kuchni” , nad którymi czuwała Pani Justyna. Podczas tych zajęć uczestnicy samodzielnie przygotowywali i udekorowali pyszne gofry. Zanim jednak zabrali się za pieczenie, na każdego czekało nie lada wyzwanie. Każdy uczestnik otrzymał fartuszek do własnego zaprojektowania i pomalowania. Ubrani jak na prawdziwego kucharza przystało zabraliśmy się do zajęć. Wspaniały zapach rozchodził się na całą szkołę, a smakołyki wyglądały naprawdę obłędnie. Apetyt i dobry humor dopisywał każdemu dziecku. Po tak słodkiej atrakcji odpoczywaliśmy przy graniu w różnego rodzaju planszówki. Ten sposób spędzania czasu okazał się ciekawym i bardzo interesującym przedsięwzięciem . Największa niespodzianka czekała jednak podczas zakończenia półkolonii. Dzieciaki otrzymały paczki ufundowane przez Gminę Somianka i pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy Panu Wójtowi oraz Paniom z Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance za współpracę.

Dziękujemy wszystkim kolonistom za wspaniałe zaangażowanie w zajęcia wynikające z programu kolonii oraz humory, które dopisywały im każdego dnia. Serdeczne podziękowania należą się również nauczycielom, którzy swój wolny czas zechcieli poświęcić uczniom. Wspólny pobyt z rówieśnikami i ciekawe zajęcia sprawiły, że dzieci, ten czas spędzony w szkole, będą bardzo miło wspominać. Mamy nadzieję, że jak najszybciej spotkamy się w szkole. Do zobaczenia!!!

Galeria zdjęć