Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Akcja krwiodawstwa w Somiance
Akcja krwiodawstwa w Somiance PDF Drukuj

12 lutego 2021 roku zorganizowano pierwszą w gminie Somianka akcję krwiodawstwa „Krwi nie zastąpi żaden lek”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, bowiem 38 osób zostało zarejestrowanych, z czego 21 osobom udało się oddać krew, w efekcie oddano 9.450 ml krwi.

Warto zaznaczyć, że chętnych do oddania krwi było znacznie więcej, jednak czas trwania akcji na to nie pozwolił. Takie ogromne zainteresowanie daje nam motywacje do włożenia jeszcze większego wysiłku w działaniu dla potrzebujących i organizowania kolejnych akcji w naszej gminie.

Akcja zorganizowana pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego i Wójta Gminy Somianka spotkała się z ogromnym zaangażowaniem lokalnych instytucji i organizacji. Dla Krwiodawców czekały okolicznościowe kubeczki, dużo różnorodnych gadżetów, które przekazały Urząd Gminy w Somiance, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie,  Urząd Marszałkowski w Warszawie,  oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Ostrołęcki Legion. Wszystkim wymienionym organizacjom składamy serdeczne podziękowania i chylimy czoła, bowiem dzięki Wam ze skromnej akcji oddania krwi zrodziło się wspaniałe wydarzenie integrujące społeczność i niosące realną pomoc osobom w potrzebie.

Dziękujemy naszym sponsorom: Zakładom Mięsnym Somianka oraz Ubojni Zwierząt Bartek za przekazanie słodkich upominków.

Chylimy również czoła przed każdym kto przekroczył drzwi ambulansu, to ogromny akt odwagi, a dla tych którym podczas tek akcji nie udało się z różnych przyczyn oddać krwi lub po prostu nie zdążyli, już zapowiadamy, że to była pierwsza akcja w Somiance, ale nie ostatnia! Szczegóły kolejnych wydarzeń związanych z krwiodawstwem będą ukazywały się odpowiednio wcześnie m.in. na  fanpage’u na Facebooku Gminy Somianka i Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance jak i na stronie internetowej.

Galeria zdjęć