Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne
Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne PDF Drukuj

grafika w centralnej części przedstawia przytulone dwie kobiety w wieku ok 30 i 60 lat, u góry po lewejjest logo Narodowego Funduszu Zdrowia, u góry po prawej jest logo Luxmed Diagnostyka i logo - znak niebiesko-zielony. Pod zdjęciem kobiet znajduje się tekst z terminem badania w Somiance. 21 czerwca 2021 r. przy Urzędzie Gminy

Szanowni Państwo,LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej. W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.Uprzejmie informujemy, że przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Somianka – 21 czerwca 2021

w godzinach od 11.00 do 17.00

przy Urzędzie Gminy, Somianka 16B

Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.