Jesteś tutaj: Home Inwestycje Współfinansowanie zadań Gmina Somianka ze wsparciem z programu Laboratoria Przyszłości
Gmina Somianka ze wsparciem z programu Laboratoria Przyszłości PDF Drukuj

Gmina Somianka otrzymała ze Środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” wsparcie finansowe w wysokości 150.000,00 zł na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury.

W ramach ww. Programu wsparcie zostało udzielone Szkole Podstawowej w Somiance w kwocie 60.000,00 zł, Szkole Podstawowej im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej w kwocie 60.000,00 zł oraz Szkole Podstawowej w Ulasku w kwocie 30.000,00 zł.

W ramach programu wsparcie zostało przekazane w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach programu szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.