Jesteś tutaj: Home Komunikaty
Komunikaty
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój – wkrótce rusza tzw. duży nabór wniosków

 

31 października rozpocznie się nabór dla zakładów przetwórczych w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 29 listopada 2021 r.

Więcej…
 
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej – wkrótce rusza nabór

Od 28 września 2021 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r.

 

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj

Wojewoda Mazowiecki informuje o rozpoczęciu wykonania opracowania pod nazwą ,,Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2020-2024”. Prace związane z realizacją tego przedsięwzięcia są wykonanie przez przedsiębiorstwo państwowe – Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Wykonawcy inwentaryzacji będą przebywać w lasach wszystkich form własności, w tym również w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa. Wobec powyższego proszę o umożliwienie pracownikom wyżej wymienionego przedsiębiorstwa państwowego wstępu na teren lasów oraz wykonania koniecznych czynności w ramach przedmiotowego zadania oraz przekazuje informację właścicielom lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa o w/w działaniach.

 

 
Wsparcie finansowe dla gminy Somianka PDF Drukuj

Gmina Somianka otrzyma w 2021 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025”

Gmina Somianka znalazła się liście organów prowadzących szkoły, którym zostało przyznane wsparcie finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj

Uprzejmie informujemy, że mieszkańcy miejscowości Pniewo złożyli projekt do Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego pod nazwą „Pniewo droga wojewódzka nr 618 – przebudowa parkingu oraz poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszychnr projektu 184, który jako jedyny z terenu powiatu pułtuskiego przeszedł pomyślnie dwa etapy weryfikacji.

Więcej…
 
Dziedzictwo kulturowe - ankieta PDF Drukuj

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie prowadzi prace związane z rozpoznaniem niematerialnego i materialnego dziedzictwa kulturowego województwa mazowieckiego. Niniejsza ankieta umożliwi identyfikację i ocenę syntetycznych cech krajobrazu w postaci tradycji, tożsamości i swojskości w Państwa gminie. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcą Państwo odpowiedzieć na poniższe pytania.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 38