sobota, 24 Sie 2019
Jesteś tutaj: Home Współpraca z organizacjami pozarządowymi
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
Ogłoszenie o konsultacjach PDF Drukuj

Przedkładam Państwu do publicznej konsultacji projekt prawa miejscowego: „Uchwałę w sprawie zmiany statutu Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance”. Zapraszam przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Somianka do zapoznania się z projektem Uchwały. Prawo konsultowania posiadają podmioty prowadzące działalność statutową w dziedzinie objętej projektem uchwały.

Więcej…
 
Roczny Program współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi na 2017 r. PDF Drukuj

Uchwała Nr XXVIII/170/16 Rady Gminy Somianka z dnia 23 listopada 2016 r. w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017

Pobierz plik PDF

 

 

 
Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie PDF Drukuj

Tekst jednolity ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

 
Informacje PDF Drukuj

Informacje o zmianach w przepisach dotyczących stowarzyszeń.

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj

Od 10 maja 2016 wszystkie samorządy w Polsce zobowiązane są stosować nowe formularze oferty i rozliczenia dla dotacji w trybie tak zwanych "małych grantów" (tryb z art. 19a Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie). Polecamy nasz tekst opisujący zmiany w formularzach.

Tekst dostępny jest tutaj

Dorota Setniewska
specjalistka ds. komunikacji i promocji
Stowarzyszenie Klon/Jawor
ngo.pl - portal organizacji pozarządowych

 
Sprawozdanie PDF Drukuj

Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2015

 
Poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych PDF Drukuj

Zapraszamy Państwa do korzystania z publikacji  Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem. Poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, która jest podsumowaniem projektu "Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem", który Fundacja i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides realizowały w całym kraju przez ostatnie 22 miesiące.

Więcej…
 
Informacja dotycząca zasad udzielania dotacji klubom sportowym PDF Drukuj

Somianka, dnia 14.01.2016 r.

SG. 423.1.2016

Informacja dotycząca
zasad udzielania dotacji klubom sportowym

Informuję, że wszystkie kluby sportowe działające na terenie Gminy Somianka, których celem nie jest osiągnięcie zysku, mogą ubiegać się o dotację celową z budżetu gminy na zasadach określonych w Uchwale Rady Gminy Somianka Nr XLII/262/13 z dnia 28 listopada 2013 r. w sprawie warunków i trybu wspierania sportu przez Gminę Somianka.

Więcej…
 
Uproszczona księgowość dla organizacji pozarządowych PDF Drukuj

Z dniem 1 stycznia 2016 roku organizacje pozarządowe spełniające warunki formalne mogą stosować tzw. uproszczoną księgowość.

ORGANIZACJE UPRAWNIONE DO STOSOWANIA UPROSZCZONEJ KSIĘGOWOŚCI

 
Informacja PDF Drukuj

Rozporządzenie MINISTRA FINANSÓW z dnia 18 grudnia 2015 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez niektóre organizacje pozarządowe. [pobierz plik PDF]

 
Księgowość dla małych organizacji pozarządowych od 2016 r. będzie uproszczona PDF Drukuj

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw. Oznacza to ułatwienia w prowadzeniu księgowości dla małych organizacji pozarządowych.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 10