Jesteś tutaj: Home Współpraca z organizacjami pozarządowymi
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
Informacja dotycząca zasad udzielania dotacji klubom sportowym PDF Drukuj

Somianka, dnia 14.01.2016 r.

SG. 423.1.2016

Informacja dotycząca
zasad udzielania dotacji klubom sportowym

Informuję, że wszystkie kluby sportowe działające na terenie Gminy Somianka, których celem nie jest osiągnięcie zysku, mogą ubiegać się o dotację celową z budżetu gminy na zasadach określonych w Uchwale Rady Gminy Somianka Nr XLII/262/13 z dnia 28 listopada 2013 r. w sprawie warunków i trybu wspierania sportu przez Gminę Somianka.

Więcej…
 
Uproszczona księgowość dla organizacji pozarządowych PDF Drukuj

Z dniem 1 stycznia 2016 roku organizacje pozarządowe spełniające warunki formalne mogą stosować tzw. uproszczoną księgowość.

ORGANIZACJE UPRAWNIONE DO STOSOWANIA UPROSZCZONEJ KSIĘGOWOŚCI

 
Informacja PDF Drukuj

Rozporządzenie MINISTRA FINANSÓW z dnia 18 grudnia 2015 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez niektóre organizacje pozarządowe. [pobierz plik PDF]

 
Księgowość dla małych organizacji pozarządowych od 2016 r. będzie uproszczona PDF Drukuj

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw. Oznacza to ułatwienia w prowadzeniu księgowości dla małych organizacji pozarządowych.

Więcej…
 
Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2016 r. PDF Drukuj

Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2016 r. [pobierz plik PDF]

 
Zmiana ustwy Prawo o stowarzyszeniach PDF Drukuj

Warszawa, dnia 19 listopada 2015 r. Poz. 1923 USTAWA z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw

 

 
Informacja PDF Drukuj

Nagrania i prezentacje z wrześniowych webinariów Centrum Organizacji Pozarządowych Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi http://funduszenastart.boris.org.pl/archiwum-webinariow/

Więcej…
 
Szkolenia z funduszy europejskich na lata 2014-2020 dla samorządowców i organizacji pozarządowych PDF Drukuj

Ruszył ogólnopolski cykl bezpłatnych szkoleń dotyczących możliwości wykorzystania funduszy europejskich na lata 2014-2020. Szkolenia skierowane są m.in do przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych. Działania będą realizowane w całej Polsce do końca września 2015 r.

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj

Rozpoczął się nabór wniosków do FIO-Mazowsze Lokalnie 2015 w ramach konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa mazowieckiego. Jest to szansa na pozyskanie dotacji od 1500 do 5000 złotych na oddolne inicjatywy aktywnych mieszkańców. Szczegóły nabór wniosków na inicjatywy oddolne.

 

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj

Ocena realizacji Programu współpracy Gminy Somianka  z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2014

Na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r.  poz. 1118, z późn. zm.) oraz § 14 Programu Współpracy na rok 2014, stanowiącego załącznik do uchwały Rady Gminy Somianka  Nr XLII/261/13 Rady Gminy Somianka z dnia 28 listopada 2013 r. w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014 Wójt Gminy Somianka zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty do zgłaszania pisemnych uwag dotyczących realizacji „Programu współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014”.

Więcej…
 
Wizyty studyjne PDF Drukuj

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zaprasza do wzięcia udziału w trzydniowych wizytach studyjnych do podmiotów ekonomii społecznej (PES) działających w obrębie województwa mazowieckiego, a także do PES z dwóch innych województw.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 13