Jesteś tutaj: Home Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny 2020

https://spisrolny.gov.pl/

Dyżury Gminnego Biura Spisowego

Gminne Biuro Spisowe w Somiance informuje, że do 30 listopada 2020 roku będzie pełnić dyżury. Czas trwania dyżurów obejmuje godziny pracy Urzędu:

  • poniedziałek, środa i czwartek w godz. od 8.00 do 16.00;
  • wtorek w godz. od 8.00 do 17.00;
  • piątek, w godz. od 8.00 do 15.00

a także godziny popołudniowe (dyżury telefoniczne) – do godziny 20.00.

Kontakt telefoniczny:

  1. Z-ca Gminnego Komisarza Spisowego 601 613 503
  2. Koordynator spisu – 500 458 070
  3. W sprawach technicznych – 531 404 818


Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS PDF Drukuj

Główny Urząd Statystyczny zaprasza rolników do wsparcia swoich lokalnych społeczności w konkursie na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale SAMOSPISU INTERNETOWEGO.

Więcej…
 
Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych PDF Drukuj

grafika informacyjna

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

Więcej…
 
Nie czekaj ze spisem rolnym, aż nastanie noc. Spisz się szybko i wygraj koc! PDF Drukuj

Atrakcyjne nagrody czekają na rolników z województwa mazowieckiego, którzy szybko spiszą swoje gospodarstwo rolne korzystając z samospisu internetowego. W pierwszej turze akcji „Najszybsi w PSR każdego dnia” do zwycięzców trafią wygodne i praktyczne koce piknikowe.

Więcej…
 
Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię! PDF Drukuj

grafika infor,acyjna

Dostępna pod numerem 22 279 99 99 infolinia spisowa służy pomocą w każdej sprawie dotyczącej Powszechnego Spisu Rolnego. Warto skorzystać z tego wsparcia możliwie jak najszybciej. 30 listopada mija termin na wywiązanie się z obowiązku spisowego i w ostatnich dniach infolinia będzie z pewnością zasypywana pytaniami i zgłoszeniami od rolników, czekających na wypełnienie formularza spisowego do ostatniej chwili.

Więcej…
 
Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne? PDF Drukuj

grafika informacyjna

Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

Więcej…
 
List Wójta Gminy do mieszkańców PDF Drukuj

Drodzy Mieszkańcy,

Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla naszej gminy bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający w naszej gminie podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

Dlaczego tak gorąco o to apeluję? Jeśli w spisie nie weźmie udziału każda osoba do tego zobowiązana, dane nie będą dostatecznie miarodajne, a my w gminie  będziemy mieli bardzo trudne zadanie, żeby wspierać naszych rolników. Nie da się przecież prowadzić skutecznych działań skierowanych do rolników, jeśli nie mamy o nich dostatecznej wiedzy. Dodatkowo, im więcej rolników z naszej gminy spisze się przez Internet, tym większa szansa na wygranie atrakcyjnych nagród (sportowych i edukacyjnych) przeznaczonych dla naszych szkół i przedszkoli, do wykorzystania na zajęciach przez nasze dzieci czy wnuki.

Wśród mieszkańców naszej gminy są zapewne osoby, które zastanawiają się, czy podlegają obowiązkowi spisowemu. Prowadzą na przykład działalność rolniczą na małą skalę lub mają grunt rolny, którego nie użytkują. W takich przypadkach należy kontaktować się z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 i wyjaśnić tę sprawę.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Powszechnym Spisem Rolnym zachęcam też serdecznie do kontaktu z Infolinią spisową oraz z członkami Gminnego Biura Spisowego pod numerami 601 613 503, 500 458 070, którzy chętnie udzielą informacji.

Na koniec podkreślę to wyraźnie: dla naszej gminy liczy się każdy wypełniony formularz!

 

Z wyrazami szacunku

Gminny Komisarz Spisowy
/-/ Andrzej Żołyński

 
Rolniku, spisz się i daj wygrać sobie, swojej gminie i polskiemu rolnictwu! PDF Drukuj

plakat informacyjny

Spis rolny jest obowiązkiem i każdy użytkownik gospodarstwa rolnego MUSI się z niego wywiązać! Warto to zrobić tym bardziej, że przy okazji można wziąć udział w licznych konkursach spisowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

 

Więcej…
 
Co by się stało, gdyby nie było spisu rolnego… PDF Drukuj

baner informacujny

Wielu rolników zapomina, jak ważny jest spis rolny - jak dotąd na Mazowszu z tego obowiązku wywiązał się zaledwie co trzeci użytkownik gospodarstwa rolnego. Jeśli ten wynik się znacząco nie poprawi, polskiemu rolnictwu grożą bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.

Rolnicy powinni pamiętać, że najważniejszym i ostatecznym beneficjentem spisu rolnego są oni sami. Jeśli lekceważą obowiązek spisowy, szkodzą przede wszystkim sobie samym.

 

Więcej…
 
Płacisz podatki? Segregujesz śmieci? Jesteś rolnikiem? PDF Drukuj

plakat informacyjnu

Weź udział w spisie rolnym! To taki sam obowiązek.

Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest bardzo ważnym obowiązkiem! To wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje. Do udziału w spisie rolników powinna też przekonać świadomość odpowiedzialności za polskie rolnictwo. Dane spisowe posłużą przecież do wspierania rolników.

Więcej…
 
Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie PDF Drukuj

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego. ZACHOWANE BĘDĄ WSZYSTKIE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO!

Więcej…
 
Ważna informacja dla rolników – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym PDF Drukuj

plakat informacyjny o zawieszeniu wywiadów bezpośrednich

Szanowni Państwo,

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.

Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:

1) Samospis internetowy – dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/

2) Spis telefoniczny – należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa.

Z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji, skontaktuje się telefonicznie rachmistrz. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.

Z poważaniem,

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2