Jesteś tutaj: Home Strona główna
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy

Plakat imprezy miniaturka

Wójt Gminy Somianka zaprasza na JARMARK BOŻONARODZENIOWY 7 grudnia 2019r. tj. sobota, w godz. 10.00-14.00 Plac Targowiska w Somiance

W programie:

  • uroczyste otwarcie targowiska
  • stoisko charytatywne – dochód przeznaczony dla Madzi Garbarczyk i Agnieszki Zawadzkiej
  • kiermasz ozdób świątecznych
  • pamiątkowe zdjęcia ze św. Mikołajem

Dołącz się do akcji „DZIEŃ DAWCY SZPIKU” i zarejestruj się jako potencjalny Dawca Szpiku

W czasie trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego jest możliwość wsparcia Madzi Garbarczyk chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną poprzez dostarczenie artykułów higienicznych m. in. podkłady higieniczne, chusteczki nawilżone (tylko Bambino i Dada), szczoteczki do zębów miękkie.

 
Dożywianie dzieci w szkołach

Dożywianie dzieci w szkołach

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, że
od dnia 02.12.2019r. przyjmuje wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres od  stycznia 2020r. do czerwca 2020r.

Pomoc w formie dożywiania przysługuje rodzinom, w których:

  • dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 792,00zł,
  • oraz występuje przynajmniej jedna z wymienionych przyczyn przyznania pomocy tzn.: sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradność w sprawach opiekuńczo – wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza
    w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, alkoholizm lub narkomania.

Więcej…
 
Zapraszamy na warsztaty MADU

plakat o warsztatach

Zapraszamy dzieciaki na warsztaty eksperymentalne "Ogień to początek i koniec", które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance w dniu 12 grudnia 2019 r., godz. 15.30. Koszt zajęć to 15,00 zł/osobę. Uczestnicy warsztatów zbadają symbolikę ognia i jego zastosowanie oraz zasady bezpiecznego obchodzenia się z i nim. Przy okazji własnoręcznie stworzą lampion w słoiku - idealny na świąteczny stół.

Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance, tel. 297418760

 
Informacja o dniu wolnym od pracy w Urzędzie Gminy Somianka

ikona z literką iW związku z zarządzeniem Nr 30/K/2019 Wójta Gminy Somianka z dnia 20 listopada 2019 roku w sprawie wyznaczenia dnia wolnego od pracy w Urzędzie Gminy Somianka, dzień 27 grudnia 2019 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy z jednoczesnym obowiązkiem odpracowania w dniu 7 grudnia 2019 r. (sobota).

 
Instrukcja postępowania z bocianami w okresie jesienno-zimowym

małe zdjęcie bociana w locieKażdego roku odnotowuje się przypadki zimowania bocianów. Ptaki radzą sobie bez pomocy człowieka. Chłód nie stanowi dla nich zagrożenia. Prawo nie pozwala na chwytanie zdrowego ptaka. Interwencji wymagają jedynie osobniki ranne i osłabione (jeżeli ptak krwawi, kuleje, nocuje na ziemi, powłóczy skrzydłem).

 
Ważna informacja

ikona ze znaczkiem iW dniu 25 listopada o godz 20:00 ZOSTAŁ PRZYWRÓCONY RUCH KOŁOWY na MOŚCIE w Wierzbicy dla pojazdów osobowych, Lokalnej Komunikacji Autobusowej i komunikacji szkolnej.

 
Zapraszamy na Polską Noc Kabaretową 2020

Zapraszamy na Polską Noc Kabaretową 2020

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza miłośników dobrego humoru z Gminy Somianka na Polską Noc Kabaretową 2020 na Torwar w Warszawie, która odbędzie się 22 marca 2020r. (niedziela), godz. 17.00. Zapisy rozpoczynają się 27 listopada 2019 r. od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona – 50 osób. Koszt wyjazdu 150,00zł/osobę.

Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60

 
Zapraszamy na spektakl teatralny dla dzieci

Zapraszamy na spektakl teatralny dla dzieci

Zapraszamy na spektakl teatralny pt. „Świąteczny dar – magia i czar” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa dla przedszkolaków i klas I-II Szkół Podstawowych w dniu 9.12.2019r. (godz. spektakli 9.00 i 10.00) do GOK Somianka. Wstęp bezpłatny.

 
Konkurs plastyczny Idzie kolęda

Konkurs plastyczny Idzie kolęda

Pliki do pobrania:

 
Zapraszamy na wyjazd do kina

Zapraszamy na wyjazd do kina

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza mieszkańców Gminy Somianka na sobotni wyjazdowy relaks do kina na film pt. „1800 gramów”, który odbędzie się 7 grudnia 2019 r. Liczba miejsc ograniczona – 50 osób. Koszt wyjazdu 30,00zł/osobę. Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60.

 

 
Obwieszczenie Wójta Gminy Somianka

Obwieszczenie Wójta Gminy Somianka - zmiana terminu zaplanowanego na dzień 26.11.2019 polowania Koła Łowieckiego LASY przy Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. [POBIERZ]

 
Utylizacja azbestu 2019

Utylizacja azbestu 2019Gmina Somianka informuje, że w 2019 r. pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dotację w wysokości 17.900,00 zł na zadanie pod nazwą „Wymiana pokryć dachowych z materiałów zawierających azbest (płyty eternitu falistego i płaskiego ) z budynków na terenie Gminy Somianka”.

W ramach pozyskanych środków finansowych zostało odebranych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Somianka wyroby zawierające azbest i przekazane do unieszkodliwienia w ilości 133,230 Mg.

Usunięcie wyrobów azbestowych z terenu Gminy wykonała firma P.H.U Piotr, Piotr Jaczyński 05-084 Leszno ul. Warszawska 38b

 

Więcej…
 
Obwieszczenie Wójta Gminy Somianka

Plan polowań zbiorowych na rok łowiecki 2019-2020 Koła Łowieckiego PONOWA [POBIERZ]

 
Konkurs KRUS

Konkurs KRUSW celu upowszechnienia wśród rolników z miejscowości Ostrowy, gm. Somianka, podstawowych zasad BHP przy pracach w gospodarstwie rolnym przeprowadzono działanie prewencyjne w formie konkursu pt. „PRACUJ BEZPIECZNIE!”. Odbył się on w dniu 25.10.2019r. w świetlicy wiejskiej w Ostrowach.

Więcej…
 
Święto pieczonego ziemniaka

Święto pieczonego ziemniakaW ciepłe sobotnie popołudnie 19 października 2019 roku Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przy współpracy ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował „Sobotę z ziemniakiem” na placu przy Urzędzie Gminy w Somiance.

Więcej…
 
Obwieszczenie Wójta Gminy Somianka

Plan polowań zbiorowych na rok łowiecki 2019-2020 Koła Łowieckiego Leszczyna [POBIERZ]

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4