Jesteś tutaj: Home Strona główna

baner Wybory Prezydenta RP

Powszechny Spis Rolny 2020

baner Wybory Prezydenta RP

Zapraszamy na wyjazd do Parku Wodnego Suntago

plakat

Zapraszamy na Rodzinny wyjazdy do nowo otwartego Parku Wodnego Park of Poland Suntago. Zapisy od 30 czerwca (wtorek). Koszt wyjazdu: dzieci do 120 cm wzrostu - 65 zł, dzieci powyżej 120 cm wzrostu - 75 zł, dorośli - 85 zł. Zapisy od 30.06.2020 r.

Bliższe informację pod nr telefonu: 29 74 187 60

Pliki do pobrania:

 


 
Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

plakat NPP mały

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Więcej…
 
Utylizacja azbestu 2020

Urząd Gminy Somianka informuje, że przyjmuje wnioski na odbiór z unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest - eternit płaski i falisty. Więcej informacji w Urzędzie Gminy Somianka pokój nr 7 telefon 29 74 18790 wew. 35 tel. kom. 601 613 504

 
Zmiana harmonogramu odbioru odpadów (szkła) od 01.07.2020

ZMIANA HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH I SEGREGOWANYCH
DLA GMINY SOMIANKA NA 2020 ROK OD DNIA 1 LIPCA 2020R.

(zmiana dni odbioru odpadów szklanych)


Więcej…
 
Uwaga! Ważna informacja w sprawie wniosków o świadczenie wychowawcze

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, że od 01.07.2020r. NIE TRZEBA składać wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na dzieci, które posiadają już uprawnienia i świadczenie wypłacane jest na bieżąco. Świadczenia wychowawcze są przyznane do 31.05.2021r. Obecnie składają Państwo wnioski tylko na nowo urodzone dzieci.

W kolejnym okresie świadczeniowym wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego będą przyjmowane w wersji elektronicznej od 01.02.2021r., natomiast w wersji papierowej od 01.04.2021r.

 
Posiłek w domu i w szkole - moduł 3 dla Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej

plakat

Gmina Somianka otrzymała dofinansowanie w kwocie 61.920,00zł. na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki i jadalni szkolnej w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej w ramach Wieloletniego Rządowego Programu ,,Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

 
Nabory wniosków w LGDZZ

Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński informuje, że od 29 czerwca do 28 lipca br. do godziny 14.00 będzie prowadzony nabór wniosków w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-2020 oraz w ramach Priorytetu 4 PO "Rybactwo i Morze".

Doradztwo w zakresie wdrażanych programów jest świadczone w Biurze Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11, pod numerami telefonów i adresami poczty elektronicznej dostępnymi na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński: www.lgdzz.pl. Jest ono realizowane w oparciu o Regulamin Organizacyjny Biura LGDZZ.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.lgdzz.pl

logo

"Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Ogłoszenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ogłoszenie opracowane przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński.

 
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym

plakat fotokonursu

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie fotograficznym „Pocztówka z gminy Somianka”, prace przyjmujemy do 17 lipca 2020 r. do godz. 16.00. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz o dostarczanie oświadczeń wraz z pracą konkursową. Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60

Pliki do pobrania:

 
Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

Wójt Gminy Somianka – Gminny Komisarz Spisowy
ogłasza nabór kandydatów
na rachmistrzów spisowych do Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r.

miniatura plakatu

Na podstawie art. 20 ust. 4 ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz. U. poz. 1728) podaje się do publicznej wiadomości informację o naborze kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r. na terenie Gminy Somianka. Spis odbędzie się w dniach 1 września do 30 listopada 2020 r.

Więcej…
 
Informacja ARiMR

Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o pomoc

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność. Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca 2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel, która wynosi 40 mln zł. O pomoc można ubiegać się w biurach powiatowych Agencji.

Więcej…
 
Szybki internet w naszej gminie

 

plakat

Ostatni czas pokazał, jak ważną rolę w naszej codzienności pełni Internet. Szybkie i niezawodne łącze umożliwia nie tylko wykonywanie pracy zdalnej, edukację, sprawne załatwianie spraw urzędowych, robienie zakupów online, komunikację czy bycie w kontakcie z bliskimi. Internet szerokopasmowy to także stały dostęp do zabawy i rozrywki.

Więcej…
 
Problem suszy - informacje

Informacje i infografii dotyczące problemu suszy, przygotowane w ramach projektu "Rolnictwo dla klimatu" przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

ikonografkaikonografikikonografika

 
Rozkład rejsów 2020

Rozkład rejsów katamaranami po Bugu i Narwi. Rejsy odbywać się od 6 czerwca 2020 do 6 września 2020. Tak jak w roku ubiegłym rejsy odbywają się we wszystkie soboty, niedziele i święta. Rejsy w dni powszednie - tylko odbywają się tylko na zamówienie.

Więcej…
 
Dożynki Gminne

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającą pandemią i utrzymanym zakazem organizacji imprez masowych oraz zgromadzeń publicznych - zaplanowane na 23 sierpnia 2020 r. Dożynki Gminne zostały odwołane.

Mając na uwadze duże zainteresowanie ww. wydarzeniem w latach ubiegłych, wyrażamy nadzieję, że impreza zostanie zorganizowana w przyszłym roku.

 
„Zdalna szkoła+” to kolejny program, w którym bierze udział Gmina Somianka

logo

Gmina Somianka otrzymała kolejne dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, na realizację projektu „Zdalna szkoła+”. Wysokość uzyskanego dofinasowania to 75 tys. zł. bezzwrotnej dotacji przeznaczonej na zakup sprzętu, który jest niezbędny do zdalnej nauki dla placówek oświatowych. Dzięki otrzymanej dotacji do szkół trafi nowoczesny sprzęt do zdalnego nauczania, który zostanie przekazany uczniom z rodzin wielodzietnych 3+.

 

Więcej…
 
Nabór na bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B i C

Nabór na bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B i C

W związku z realizacją projektu pn. „Promocja grup defaworyzowanych – szansą na rozwój mieszkańców Gminy Somianka” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Gmina Somianka zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie na prawo jazdy kat. B i C.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7