Jesteś tutaj: Home Strona główna

baner Narodowego Spisu Ludności 2021

plakat informacyjny o koronawirusie

Informacja ARiMR

Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej – wkrótce rusza nabór

Od 28 września 2021 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r.

 

Więcej…
 
Informacja ARiMR

Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój – wkrótce rusza tzw. duży nabór wniosków

 

31 października rozpocznie się nabór dla zakładów przetwórczych w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 29 listopada 2021 r.

Więcej…
 
Utylizacja azbestu 2021

plakat informacyjny

 

Więcej…
 
Pokazaliśmy, że Mazowsze liczy się dla Polski! Dziękujemy!

Na grafice jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Drodzy Mieszkańcy Mazowsza! Spisaliście się na medal. Dziękujemy! Poniżej widać cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Na grafice widać uśmiechniętą kobietę. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 spisano ponad 95% mieszkań w kraju. Jako najludniejsze województwo mamy w tym znaczący udział i każdy mieszkaniec Mazowsza, który wziął udział w spisie, powinien mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

 

Więcej…
 
Zakończenie projektu Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory

Gmina Somianka zakończyła realizację i rozliczyła projekt pn.: „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory”. Projekt realizowany był w ramach Priorytetu IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną“ Działania 4.1 „Odnawialne źródła energii (OZE)“, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Projekt zakładał zakup i montaż instalacji kolektorów słonecznych oraz instalacji fotowoltaicznych na terenie 3 gmin partnerskich: Brańszczyk, Somianka, Zatory. W wyniku realizacji projektu powstało 754 instalacji OZE, z czego 744 to instalacje kolektorów słonecznych zlokalizowane na posesjach prywatnych (330 na terenie gminy Brańszczyk, 161 na terenie gminy Somianka, 253 na terenie gminy Zatory), a 10 to instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej (2 na terenie gminy Brańszczyk, 6 na terenie gminy Somianka, 2 na terenie gminy Zatory).

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wartość zadania: 9.114.571,01 zł, dofinansowanie z EFRR: 4.628.726,71 zł.

 
Informacja

Wojewoda Mazowiecki informuje o rozpoczęciu wykonania opracowania pod nazwą ,,Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2020-2024”. Prace związane z realizacją tego przedsięwzięcia są wykonanie przez przedsiębiorstwo państwowe – Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Wykonawcy inwentaryzacji będą przebywać w lasach wszystkich form własności, w tym również w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa. Wobec powyższego proszę o umożliwienie pracownikom wyżej wymienionego przedsiębiorstwa państwowego wstępu na teren lasów oraz wykonania koniecznych czynności w ramach przedmiotowego zadania oraz przekazuje informację właścicielom lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa o w/w działaniach.

 

 
Wsparcie finansowe dla gminy Somianka

Gmina Somianka otrzyma w 2021 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025”

Gmina Somianka znalazła się liście organów prowadzących szkoły, którym zostało przyznane wsparcie finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Więcej…
 
Zapraszamy na ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Zapraszamy dzieciaki i młodzież na Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie 15.10.2021 r. (piątek) o godzinie 12.00 na Placu przy Urzędzie Gminy w Somiance. Wstęp wolny! Zapisy i bliższe informacje pod nr tel. 29 74 187 60.


 
Zapraszamy na wyjazd do Hangaru 646 i Manufaktury Cukierków

Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd do Hangaru 646 i Manufaktury Cukierków w dniu 14 października 2021 r. (czwartek) wyjazd ok. godz. 8.00, koszt wycieczki to 70 zł/os. Zapisy i bliższe informacje pod nr tel. 29 74 187 60.

Więcej…
 
Informacja o współfinansowaniu

Zadanie pn. „Przebudowa drogi w miejscowości Stare Kozłowo” dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 370 746,15 zł. Całkowita wartość zadania:  529 637,36 zł.

Zadanie obejmuje przebudowę drogi gminnej w miejscowości Stare Kozłowo na długości 997,75 m poprzez wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego oraz poboczy z kruszywa łamanego.

 
Zapisy na zajęcia GOK

 
Informacja

Uprzejmie informujemy, że mieszkańcy miejscowości Pniewo złożyli projekt do Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego pod nazwą „Pniewo droga wojewódzka nr 618 – przebudowa parkingu oraz poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszychnr projektu 184, który jako jedyny z terenu powiatu pułtuskiego przeszedł pomyślnie dwa etapy weryfikacji.

Więcej…
 
Dziedzictwo kulturowe - ankieta

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie prowadzi prace związane z rozpoznaniem niematerialnego i materialnego dziedzictwa kulturowego województwa mazowieckiego. Niniejsza ankieta umożliwi identyfikację i ocenę syntetycznych cech krajobrazu w postaci tradycji, tożsamości i swojskości w Państwa gminie. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcą Państwo odpowiedzieć na poniższe pytania.

 
Ogłoszenie

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO
PRACOWNIKA SOCJALNEGO
W OŚRODKU  POMOCY  SPOŁECZNEJ  W SOMIANCE

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Somiance ogłasza

nabór na zastępstwo na stanowisko pracownika socjalnego

Forma zatrudnienia: umowa o pracę na zastępstwo.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: październik 2021r.

Wymiar czasu pracy: praca na pełen etat, od poniedziałku do piątku.


Więcej…
 
Informacja ARiMR

eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR

 

31 sierpnia 2021 r. ARiMR uruchomiła nową aplikację eWoP, która umożliwia rolnikom składanie przez internet wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW 2014-2020. To kolejne, obok aplikacji eWniosekPlus, cyfrowe narzędzie, które nie wymaga przygotowania i wysyłania dokumentów w formie papierowej.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4