Jesteś tutaj: Home Strona główna

baner Narodowego Spisu Ludności 2021

plakat informacyjny o koronawirusie

Urząd Gminy Somianka
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach dożynkowych PDF Drukuj

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Dożynkach Gminno-Parafialnych, aby wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania - 22 sierpnia 2021r. na placu za Urzędem Gminy w Somiance. W ramach organizowanych dożynek ogłaszamy konkursy: "Nalewka tradycyjna" oraz Wypiek ciasta tradycyjnego pn. „Ciasta z przepisów Babuni”. Do uczestnictwa w/w konkursach serdecznie zapraszamy mieszkańców sołectw naszej Gminy Somianka.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminami uczestnictwa w w/w konkursach, które są dostępne poniżej.

Bliższe informacje lub wyjaśnienia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, tel. (29) 74 187 60.

Pliki do pobrania:

 
Informacja dotycząca stypendiów szkolnych PDF Drukuj

Uprzejmie informuję, że od 1 września 2021r. można będzie składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Somiance wnioski o stypendia szkolne. Stypendium przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Somianka, począwszy od klasy I szkoły podstawowej do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

Stypendia szkolne są pomocą o charakterze socjalnym, w związku z tym miesięczny dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 528,00 zł netto. Wnioski będą przyjmowane do 15 września 2021r.

Stypendium szkolne realizowane jest poprzez zwrot uprzednio poniesionych i odpowiednio udokumentowanych wydatków tj. po przedstawieniu oryginalnych faktur lub uproszczonych rachunków (wystawionych imiennie na rodzica składającego wniosek) potwierdzających poniesione wydatki, z datą od 1 lipca 2021r.

Więcej…
 
V Turniej o Puchar Wójta Gminy Somianka w Ground Golf PDF Drukuj

plakat imprezy, zelona trawa dołek ipiłeczka kulajaca sie w jego kierunku, uderzona przez specjalny kij

V Turniej o Puchar Wójta Gminy Somianka w Ground Golf. Niedziela 08.08.2021 sierpnia, zapisy na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 25.07.2021

 
Nie czekaj do września, spisz się już teraz! PDF Drukuj

Na grafice jest napis: Nie czekaj do września, spisz się już teraz! Samodzielnie na spis.gov.pl, dzwoniąc na infolinię spisową, w gminnym punkcie spisowym, z pomocą rachmistrza. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po środku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.

Więcej…
 
Zapraszamy na wyjazd do SUNTAGO Park of Poland PDF Drukuj

Zapraszamy na rodzinny wyjazd do SUNTAGO Park of Poland we Wręczy dnia 26 sierpnia 2021 r.
Koszt wyjazdu uzależniony od wieku i wzrostu:

  • dorosły i dzieci powyżej 16 lat  - 99 zł
  • dzieci do 16 lat - 89 zł
  • dzieci do 120 cm wzrostu - 79 zł
  • dzieci 0-3 lat - 10 zł

Zapisy od 21 lipca (środa) od godz. 8.00.

Bliższe informację pod nr telefonu: 29 74 187 60

Pliki do pobrania:

 
Dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni ścieków - ZAPISY PDF Drukuj

zdjęcie przedstawia wykop a w nim zbiornik przydomowej oczyszczalni ścieków czarny walec z zielonymi kominami, włazami

Urząd Gminy Somianka informuję, że w związku z pojawieniem się możliwości pozyskania dofinansowania prowadzone są zapisy osób zainteresowanych pobudowaniem indywidualnej przydomowej oczyszczalni ścieków. W celu pozyskania informacji na temat planowanego zamierzenia prosimy o kontakt telefoniczny pod nr: (29) 74 187 89 wew. 41 lub (29) 74 188 88 wew. 41 bądź osobisty w Urzędzie Gminy Somianka w pokoju Nr 6 w godz. 8.00-16.00 w poniedziałki, środy i czwartki, 8.00-17.00 we wtorki oraz 8.00-15.00 w piątki.

Zapisy odbywają się wyłącznie osobiście w pokoju Nr 6 Urzędu Gminy Somianka i potrwają do 30 lipca 2021 roku.

 
Zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW
DOTYCZĄCA SKŁADANIA WNIOSKÓW
O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

Urząd Gminy Somianka informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać w pokoju nr 5 (podatki), w terminie

od 02.08.2021 roku do 31.08.2021 roku.

Aby uzyskać zwrot w/w podatku należy załączyć faktury za okres od 01.02.2021 roku do 31.07.2021 roku oraz dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta (jeśli nie było wcześniej składane).

 
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - złóż deklarację PDF Drukuj

1 lipca rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.

Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

 

Więcej…
 
Dowóz dzieci niepełnosprawnych PDF Drukuj

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje o możliwości dowozu uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Somianka. Uczniowie mogą być dowożeni do Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
w Wyszkowie oraz innych szkół.

Podania można składać w terminie od 02.08.2021 r. do 13.08.2021r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Somiance (budynek Ośrodka Zdrowia).

 
Dożywianie dzieci w szkole PDF Drukuj

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, że od dnia 02.08.2021r. przyjmuje wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres od  września  do grudnia 2021r.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 1 z 9