Jesteś tutaj: Home Strona główna

baner Narodowego Spisu Ludności 2021

plakat informacyjny o koronawirusie

Urząd Gminy Somianka
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej – wkrótce rusza nabór

Od 28 września 2021 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r.

 

Więcej…
 
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój – wkrótce rusza tzw. duży nabór wniosków

 

31 października rozpocznie się nabór dla zakładów przetwórczych w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 29 listopada 2021 r.

Więcej…
 
Utylizacja azbestu 2021 PDF Drukuj

plakat informacyjny

 

Więcej…
 
Pokazaliśmy, że Mazowsze liczy się dla Polski! Dziękujemy! PDF Drukuj

Na grafice jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Drodzy Mieszkańcy Mazowsza! Spisaliście się na medal. Dziękujemy! Poniżej widać cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Na grafice widać uśmiechniętą kobietę. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 spisano ponad 95% mieszkań w kraju. Jako najludniejsze województwo mamy w tym znaczący udział i każdy mieszkaniec Mazowsza, który wziął udział w spisie, powinien mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

 

Więcej…
 
Zakończenie projektu Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory PDF Drukuj

Gmina Somianka zakończyła realizację i rozliczyła projekt pn.: „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory”. Projekt realizowany był w ramach Priorytetu IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną“ Działania 4.1 „Odnawialne źródła energii (OZE)“, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Projekt zakładał zakup i montaż instalacji kolektorów słonecznych oraz instalacji fotowoltaicznych na terenie 3 gmin partnerskich: Brańszczyk, Somianka, Zatory. W wyniku realizacji projektu powstało 754 instalacji OZE, z czego 744 to instalacje kolektorów słonecznych zlokalizowane na posesjach prywatnych (330 na terenie gminy Brańszczyk, 161 na terenie gminy Somianka, 253 na terenie gminy Zatory), a 10 to instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej (2 na terenie gminy Brańszczyk, 6 na terenie gminy Somianka, 2 na terenie gminy Zatory).

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wartość zadania: 9.114.571,01 zł, dofinansowanie z EFRR: 4.628.726,71 zł.

 
Informacja PDF Drukuj

Wojewoda Mazowiecki informuje o rozpoczęciu wykonania opracowania pod nazwą ,,Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2020-2024”. Prace związane z realizacją tego przedsięwzięcia są wykonanie przez przedsiębiorstwo państwowe – Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Wykonawcy inwentaryzacji będą przebywać w lasach wszystkich form własności, w tym również w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa. Wobec powyższego proszę o umożliwienie pracownikom wyżej wymienionego przedsiębiorstwa państwowego wstępu na teren lasów oraz wykonania koniecznych czynności w ramach przedmiotowego zadania oraz przekazuje informację właścicielom lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa o w/w działaniach.

 

 
Wsparcie finansowe dla gminy Somianka PDF Drukuj

Gmina Somianka otrzyma w 2021 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025”

Gmina Somianka znalazła się liście organów prowadzących szkoły, którym zostało przyznane wsparcie finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Więcej…
 
Zapraszamy na ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA PDF Drukuj

Zapraszamy dzieciaki i młodzież na Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie 15.10.2021 r. (piątek) o godzinie 12.00 na Placu przy Urzędzie Gminy w Somiance. Wstęp wolny! Zapisy i bliższe informacje pod nr tel. 29 74 187 60.


 
Zapraszamy na wyjazd do Hangaru 646 i Manufaktury Cukierków PDF Drukuj

Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd do Hangaru 646 i Manufaktury Cukierków w dniu 14 października 2021 r. (czwartek) wyjazd ok. godz. 8.00, koszt wycieczki to 70 zł/os. Zapisy i bliższe informacje pod nr tel. 29 74 187 60.

Więcej…
 
Informacja o współfinansowaniu PDF Drukuj

Zadanie pn. „Przebudowa drogi w miejscowości Stare Kozłowo” dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 370 746,15 zł. Całkowita wartość zadania:  529 637,36 zł.

Zadanie obejmuje przebudowę drogi gminnej w miejscowości Stare Kozłowo na długości 997,75 m poprzez wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego oraz poboczy z kruszywa łamanego.

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6