Jesteś tutaj: Home Strona główna

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - Złóż deklarację

plakat informacyjny o koronawirusie

Urząd Gminy Somianka
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Ostatnie dni na ubieganie się o wsparcie na małe przetwórstwo i RHD

46 wniosków opiewających na kwotę 8,2 mln zł zarejestrowano na razie w ARiMR, w trwający jeszcze tylko do 28 stycznia 2022 r. naborze o wsparcie na tzw. małe przetwórstwo lub rolniczy handel detaliczny (RHD).

Więcej…
 
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Niewiele czasu zostało na rozliczenie wydatków przez KGW

Dotychczas do ARiMR trafiło blisko 4 tys. sprawozdań z wydatków poniesionych w 2021 roku przez koła gospodyń wiejskich na działalność statutową. Na rozliczenie otrzymanych środków jest czas tylko do 31 stycznia 2022 roku.

Więcej…
 
Zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj

Informacja dla rolników
dotycząca składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Somianka informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać w pokoju nr 5 (podatki), w terminie od 01.02.2022 roku do 28.02.2022 roku.

Aby uzyskać zwrot w/w podatku należy załączyć faktury za okres od 01.08.2021 roku do 31.01.2022 roku oraz dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta.

Limit zwrotu podatku w 2022 r wynosi:

110,00 zł * ilość ha użytków rolnych

oraz
40,00 zł * średnia roczna liczba dużych
jednostek przeliczeniowych bydła

 

Pliki do pobrania:

 
Ogłoszenie o naborze PDF Drukuj

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO
PRACOWNIKA SOCJALNEGO
W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W SOMIANCE

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Somiance ogłasza

nabór na stanowisko pracownika socjalnego

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: luty 2022r.

Wymiar czasu pracy: praca na pełen etat, od poniedziałku do piątku.


Więcej…
 
III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowanke o Bezpieczenstwie w Gospodarstwie Rolnym PDF Drukuj

Plakat Konkursu KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

Więcej…
 
Plan priorytetowy dzielnicowego PDF Drukuj

Posterunek Policji w Somiance
Rejon nr 11
Obejmuje swym działaniem teren administracyjny gminy Somianka

Plan priorytetowy dzielnicowego
st. sierż. Justyna Mroczkowska

tel. 519-035-357, 47 704 63 21
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Plan priorytetowy dzielnicowego

Zakładanym celem do osiągnięcia w I półroczu 2022 roku jest zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, a także ograniczenie gromadzenia się osób, podczas którego może dochodzić do demoralizacji nieletnich oraz popełniania wykroczeń. Niedopuszczenie do wykroczeń przeciwko porządkowki i spokojowi publicznemu, interwencji z tym związanych oraz zdarzeń kryminalnych, jak również przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomani w rejonie stacji paliw w m. Somianka Parcele ( DK-62).

W związku z powyższym dzielnicowy zwraca się z apelem do osób zamieszkujących w bezpośrednim sąsiedztwie wskazanego miejsca oraz przemieszczających się w jego rejonie o reagowanie na wszelkiego rodzaju przejawy łamania prawa. W szczególności o tym fakcie należy powiadomić policję lub skontaktować się z dzielnicowym.

 
Dodatek Osłonowy PDF Drukuj

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, że od 7 stycznia  można składać wnioski o dodatek osłonowy. Nowe świadczenie ma zapewnić wsparcie finansowe osobom o niskich dochodach, a także uchronić je przed ubóstwem energetycznym.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj

OGŁOSZENIE

Na podstawie art. 97a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899, ze zm.) –

Wójt Gminy Somianka

1.  Informuje o zamiarze wszczęcia z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie podziału nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, położonej w obrębie 0024 Ulasek, oznaczonej ewidencyjnie jako działka nr 361, dla której nie jest urządzona księga wieczysta. W powiatowej ewidencji gruntów działka oznaczona jest symbolem dr (droga).

Więcej…
 
Informacja ZUS PDF Drukuj

Od 1 stycznia 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje kolejne ważne programy rządowe - Rodzina 500 plus oraz program Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO).

Ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci  oraz o rodzinnym kapitale opiekuńczym  ustaliły, że to właśnie nasza instytucja będzie realizować  te programy, będzie przyjmować wnioski (wyłącznie elektronicznie),  ustalać prawo i wypłacać świadczenia.

  • Rodzina 500+ czyli świadczenie wychowawcze 500+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat niezależnie od dochodów w rodzinie.
  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) przysługuje na dziecko w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. Świadczenie nie zależy od dochodu rodziny i wyniesie w sumie do 12 tys. zł na drugie i każde
    kolejne dziecko.

 

Więcej…
 
Nieodpłatna pomoc prawna PDF Drukuj

Nieodpłatna pomoc prawna

 
Informacja PDF Drukuj

UWAGA! WAŻNE!

Urząd Gminy Somianka informuje, że w dniu 17 grudnia 2021 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2021/2249 z dnia 16 grudnia 2021 zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 ustanawiające szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń.
Zgodnie z w/w rozporządzeniem gmina Somianka została włączona do obszaru objętego ograniczeniami I (strefa niebieska).
W związku z powyższym Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina o obowiązkach w zakresie przestrzegania zasad bioasekuracji w gospodarstwie. Informuje jednoczenie, że na terenie powiatu wyszkowskiego stwierdzono osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń.

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7