Jesteś tutaj: Home Strona główna

baner Wybory Prezydenta RP

Powszechny Spis Rolny 2020

baner Wybory Prezydenta RP

Urząd Gminy Somianka
Problem suszy - informacje PDF Drukuj

Informacje i infografii dotyczące problemu suszy, przygotowane w ramach projektu "Rolnictwo dla klimatu" przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

ikonografkaikonografikikonografika

 
Rozkład rejsów 2020 PDF Drukuj

Rozkład rejsów katamaranami po Bugu i Narwi. Rejsy odbywać się od 6 czerwca 2020 do 6 września 2020. Tak jak w roku ubiegłym rejsy odbywają się we wszystkie soboty, niedziele i święta. Rejsy w dni powszednie - tylko odbywają się tylko na zamówienie.

Więcej…
 
Dożynki Gminne PDF Drukuj

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającą pandemią i utrzymanym zakazem organizacji imprez masowych oraz zgromadzeń publicznych - zaplanowane na 23 sierpnia 2020 r. Dożynki Gminne zostały odwołane.

Mając na uwadze duże zainteresowanie ww. wydarzeniem w latach ubiegłych, wyrażamy nadzieję, że impreza zostanie zorganizowana w przyszłym roku.

 
„Zdalna szkoła+” to kolejny program, w którym bierze udział Gmina Somianka PDF Drukuj

logo

Gmina Somianka otrzymała kolejne dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, na realizację projektu „Zdalna szkoła+”. Wysokość uzyskanego dofinasowania to 75 tys. zł. bezzwrotnej dotacji przeznaczonej na zakup sprzętu, który jest niezbędny do zdalnej nauki dla placówek oświatowych. Dzięki otrzymanej dotacji do szkół trafi nowoczesny sprzęt do zdalnego nauczania, który zostanie przekazany uczniom z rodzin wielodzietnych 3+.

 

Więcej…
 
Nabór na bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B i C PDF Drukuj

Nabór na bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B i C

W związku z realizacją projektu pn. „Promocja grup defaworyzowanych – szansą na rozwój mieszkańców Gminy Somianka” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Gmina Somianka zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie na prawo jazdy kat. B i C.

Więcej…
 
Informacja KRUS PDF Drukuj

Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie informuje, że zawiadomienie o zaistnieniu zdarzenia wypadkowego jest niezbędnym warunkiem ubiegania się o prawo do jednorazowego odszkodowania. Zgłoszenie wypadku powoduje bowiem wszczęcie postępowania powypadkowego, na które składa się ustalenie rzeczywistych przyczyn, okoliczności zdarzenia, uznanie bądź nieuznanie go za wypadek i - przy spełnieniu wszystkich wymaganych prawem warunków - wypłata świadczenia.

Więcej…
 
Urząd Gminy Somianka dostępny dla obywateli PDF Drukuj

Zarządzenie Nr 7/2020
Wójt Gminy Somianka

z dnia 22 maja 2020 r.

w sprawie przywrócenia dostępności Urzędu Gminy Somianka, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa

Na podstawie art. 33 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713) oraz § 12 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020, poz. 878) – zarządzam, co następuje:

§ 1. 1. Z dniem 25 maja 2020 r. przywracam dostępność Urzędu Gminy Somianka dla obywateli, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.

 

Więcej…
 
Elektroniczny odpis aktu stanu cywilnego PDF Drukuj

elektroniczny odpis aktu stanu cywilnego - ikonografika

Szczegółowe informacje na stronie https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-odpis-aktu-stanu-cywilnego-urodzenia-malzenstwa-zgonu

 
Informacja Starosty Powiatu Wyszkowskiego PDF Drukuj

Informacja Starosty Powiatu Wyszkowskiego o wznowieniu od 18 maja 2020 r. świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zlokalizowanych na terenie powiatu wyszkowskiego.

Pliki do pobrania:

 
Podziękowanie PDF Drukuj

Podziękowanie Wójta Gminy Somianka za akcję szycia maseczek

 
Podziękowania PDF Drukuj

Serdeczne podziękowania kieruję na ręce Pana Starosty Jerzego Żukowskiego i Wicestarosty Powiatu Wyszkowskiego Leszka Marszała za przekazanie 1000 maseczek wielokrotnego użytku Sealed. Przekazane maseczki pozostaną do dyspozycji Urzędu Gminy w Somiance i trafią do najbardziej potrzebujących wsparcia mieszkańców Gminy Somianka, którzy z różnych przyczyn nie byli w stanie zaopatrzyć się w ten niezbędny środek ochrony.

Warto pomagać Smile

Andrzej Żołyński
Wójt Gminy Somianka

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 10