Jesteś tutaj: Home Wybory
Wybory

Więcej na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej:
https://wybory.gov.pl/prezydent2020/Jak złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców PDF Drukuj

Chcesz głosować w miejscu swojego stałego zamieszkania, a nie masz w nim meldunku? Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców. Sprawdź, jak to zrobić – przez internet lub w urzędzie.

Przygotować należy Profil zaufany, skan lub zdjęcie dowodu osobistego i elektroniczną wersję innego dokumentu, który potwierdza miejsce stałego zamieszkania. Taki załącznik ułatwi urzędnikowi podjęcie decyzji i może przyspieszyć rozpatrzenie wniosku. Dodatkowym dokumentem może być umowa najmu mieszkania, oświadczenie właściciela (najemcy) mieszkania, rachunek za prąd, na którym są dane, umowa o pracę, karta mieszkańca, itp. (dokumenty te pozwolą urzędnikowi zweryfikować, czy mieszkamy tam, gdzie deklarujemy).

Usługa jest bezpłatna. Urzędnik może wpisać wyborcę tylko do jednego rejestru. E-usługa jest wyłączana na pięć dni przed wyborami.

Więcej informacji na stronie internetowej:

https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-wpisanie-do-rejestru-wyborcow#xd_co_f=MDAxNzc1OGMtZWVhNC00ZTJlLTlmN2EtMDBmOGU4Y2E5OWI3~

 
Informacje PKW PDF Drukuj
  • Informacja Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 3 czerwca 2020 r. o możliwości skorzystania przez każdego wyborcę z korespondencyjnego trybu głosowania oraz sposobie realizacji tego prawa w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

Wzór zgłoszenia: Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego

  • Informacja Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 3 czerwca 2020 r. o warunkach udziału obywateli polskich w głosowaniu w obwodach głosowania utworzonych w kraju w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.
  • Informacja Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 3 czerwca 2020 r. o czynnym i biernym prawie wyborczym w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020

Informacje dla wyborców niepełnosprawnych

Wzory dokumentów dla wyborców niepełnosprawnych

 
Postanowienie Marszałka Sejmu RP PDF Drukuj

Postanowienie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 czerwca 2020 r. w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 


Wybory Prezydenta RP zarządzone na dzień 10 maja 2020 r.

 
Uchwała PKW PDF Drukuj

Uchwała Nr 129/2020 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 10 maja 2020 r. w sprawie stwierdzenia braku możliwości głosowania na kandydatów w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 
Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej PDF Drukuj

Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 7 maja 2020 roku, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2